Přeji hezký den! Od 12.6 do 8.7.2024 jsem v zahraničí a nebudu schopen odesíalt Vaše objednávky. Vše objednané tedy odešlu hned po mém příjezdu.

Jako poděkování za strpení nabízím slevový kód 10% na celý sortiment - kód kupónu "sleva10" uplatněte v košíku. 

Díky za pochopení! :) 

Martin Těšík - TESI.cz

2. část - Deník vývoje - Frézovací stolek

Pokud jste se sem dostali náhodou, doporučuji si prečíst první dil vývoje - odkaz zde. 

6.5.2023

Koupili jsme celou hliníkovou konstrukci na maximální rozměry obrobku cca 2x3m. Je to velikost, u které jsme si říkali, že je optimální na opravdu velké projekty. Potřebujeme otestovat průhyby, celkovou tuhost konstrukce, madlo a hlavně to, jak celý systém obrábí a srovnává. 

Složení konstrukce z hliníkových profilů bylo poměrně rychlé - systém hliníkových konstrukčních profilů je jako lego pro dospělé. Jeden profil sedí na druhý, spojuje se úhelníky a k systému je nespočet přídavných prvků. Za mě je opravdu radost s tím dělat a do budoucna budu profily určitě využívat na spoustu dalších projektů. Na fotkách níže se můžete podívat, jak celá sestava vypadá. Celkově nám to s Radimem i včetně složení celého systému na frézování zabralo cca hodinu a půl. Sestava je navíc 100% mobilní, takže po skončení práce se dá odložit ke stěně a zabírá opravdu málo místa. Vše je tedy složeno a pojďme frézovat!

Jako testovací kousek jsme použili obyčejnou smrkovou desku. Tady jsme přišli na první zádrhel - jak ji upnout?! Nakonec jsme zvolili úhelníky, které jsme vyhrabali někde z šuplíku. Obrobek upnutý, nasadit srovnávací frézu a můžeme jet.

Při prvním testu jsem byl opatrný - nevěděl jsem, jestli bude frézka nějak házet nebo nadměrně vibrovat. Nic z toho se ale nedělo - konstrukce je dostatečně těžká na to, aby všechny síly byly naprosto v pohodě. Desku jsme srovnali a byla dokonale rovná. Tak tohle bereme jako úspěch prvního prototypu! 

Tohle je momentálně fáze, ve které nyní jsme. Co nám ještě chybí před tím, než frézovací stolek uvedeme do prodeje?

To-Do list:

  • Madlo - bohužel není dobré. Otočný kloub vypadává při práci a musí se s ním hodně opatrně. Musíme vymyslet jiný způsob napojení madla.
  • Uchycení desky - vymyslíme speciální ohnutý plech s hroty, které se budou dát kdekoliv do profilů připevnit pomocí matic a 
  • Povrchové úpravy -  nyní je prototyp bez povrchovek, ale už máme naplánované pozinkování proti reznutí a poté pár částí s oranžovým práškovým lakováním, do kterého bude vypálená značka TESI.cz. Na to se hodně těšíme!
  • Vibrace - při frézování se povolovaly matičky bez pojištění. Lehká oprava - vyměnili jsme je za matice s pojistkou.
  • Kartáče - přidat uchycení kartáčů, aby piliny nelítaly všude okolo

Pokud jste dočetli až sem, neváhejte mi nechat svůj email na spodku stránky zde: https://www.tesi.cz/frezovaci-stul , abych Vám mohl napsat, až bude produkt v prodeji! 😉

Máte návrh na zlepšení nebo se chcete zapojit do vývoje tohoto či nových prvků a zlepšovačů? Tak mi dejte vědět . :) Martin a Radim z Tesi.cz