FAQ - Často kladené dotazy

Níže naleznete odpovědi na otázky, které zaznívají nejčastěji.

Frézovací šablony Vario:

Jak přesná je stupnice?

  • Stupnici gravíruji s přesností 0,5mm na metr

Je možné koupit profily Vario i s jinými rozměry než jsou uvedené na webu?

  • Ano, profily dokážu řezat i gravírovat na míru až do 3 metrů s přesností +-0,5mm. Stupnici mohu vyrobit až do délky 680mm. Nad tuto délku jsou profily bez stupnice. V případě zájmu o atypický rozměr profilů mě neváhejte kontaktovat.

Jaký je rozdíl ve frézovací šabloně Vario a frézovací šabloně MFS 400/700 – Festool?

  • Funkce je naprosto stejná! Rychlospojky na spojení profilů ale umožňují pohodlnější a rychlejší přenastavení i montáž než boční provedení od Festoolu. Výška profilů je 20mm namísto 16mm. Drážky jsou široké pouze 5mm, takže festool svěrku nelze nasadit do drážky. Pro pohodlné použití ale nabízím úhelník vlastní výroby. A v neposlední řadě je cenovka příjemnější a případné náhradní díly dostupnější. A vyrábím v Česku.

Motýlkář:

Co je vlastně Motýlkář?

  • Motýlkář je set na rychlou výrobu motýlků jinak taky mašle, hmoždinka, hoffmanova rybina, dřevosvěrač a odpozorováno jako dřevopodržpičinka (díky plodné diskuzi na facebooku). Obsahem setu je speciální kopírovací mikrofréza, šablony na kopírování a samotní motýlci z mnoha druhů dřevin. Set je poskládán tak, aby kdokoliv bez zkušeností mohl mít hotového motýlka během pár minut.